3 семейни проблема, които се решават със спестовна застраховка Живот

Виж още

Супа в тава или как да си улесняваме живота в кухнята

Ако средната продължителност на живота на една жена е...

Червен флаг в офиса: Микромениджмънт

“Да имате добър мениджър  на работното място, е голям...

Защо ревнуваме във връзките си?

Често свързваме ревността с уязвимост, както наша, така и...

Парите на жените: Защо харчим много

Струва ли ви е, дами, че парите ви изтичат...

Парите на жените: Защо получаваме по-ниски заплати?

Жените взимат с 20% по-малко от мъжете в една...

Сподели

Да имаш застраховка Живот не е лукс, прищявка, нещо, което имат само по филмите или допълнителен разход, за който да се чудиш откъде да вземеш пари. Застраховката “Живот” е решение на много проблеми, с които съвременните семейства се сблъскват. 

Ето 3 от често срещаните проблеми, които спестовна застраховка “Живот” решава:

Откъде ще търсим пари, ако някой от нас се разболее

Няма как да не ви се свива сърцето при всяка кампания за събиране на средства за лечение и на деца, и на млади родители, изправени пред изпитанието на тежко заболяване. 

Освен да се надяваме горещо да не ни се случи, можем да си направим застраховка “Живот” срещу тежки заболявания и да имаме поне част от нужните средства, ако, не дай боже, стане нещо. За разлика от всички други начини за събиране на средства – продажба на имоти, теглене на кредити, тук средствата се отпускат до дни и не задлъжняваш в най-трудния за семейството момент. 

А ако нищо не стане, както е по-вероятно, ще имаме събрани няколко хиляди лева, които да си ги правим каквото решим. 

Как ще ги изучим с тези заплати

Не са много семействата, в които висшето образование на децата да не представлява финансово затруднение. Да оставите решението на въпроса “с какви пари ще го пратим да учи” за деня след абитуриентския бал, не е разумно решение. Тогава единствено кредитът ще ви реши проблема, но дали ще ви се изплаща кредит, ако вече имате ипотека?

Спестовните застраховки “Живот” могат да помогнат и за този семеен проблем, който често е причина за разгорещени спорове. Още докато децата са малки, се прави груба сметка колко пари биха били нужни и се стартира спестовен план. За разлика от всички други начини за спестяване, при този, ако с вас се случи нещо, децата ви ще си получат цялата сума, която сте планирали да им дадете. Удобно, нали. 

Какво ще им оставим на тези деца

И третия проблем, който често кара хората да работят прекалено много или на места, които ги правят нещастни, е мисълта, че го “правят заради децата, да има какво да им оставят”. 

Да оставим нещо на децата си е част от нашата психология и вътрешни устои. Повечето родители взимат важните решения в живота именно с мисълта “какво ще оставим на тези деца”. 

Обикновено отговорът на този въпрос е “купуваме жилище”. Ако става дума за жилището, в което в момента се живее – това е оправдано финансово усилие. Но дали децата ще искат да останат да живеят в този град, в тази страна? 

Дали едно неизплатено жилище няма да се превърне в тяхна тежест? И дали животът в името на някой друг, било то и на децата ни, е наистина удовлетворяващ или цял живот ще сме под тежестта на огромните финансови отговорности, които сами си слагаме?

Спестовните планове под формата на застраховка “Живот” са решение и на този проблем. Можете да избирате между защита на парите или инвестиция и да дадете силен старт на децата си без вие самите да се превръщате в роби. 

 

Нужно е само да внасяте веднъж годишно определена сума в застрахователната им сметка и да им я предоставите, когато решите – като станат на 18, като завършват висшето си образование, като навършат 30 и решат да създават свое семейство – вие избирате момента. 

Така че следващия път, когато се скарате за пари вкъщи, поемете дъх и си помислете – не можем ли да решим този проблем със застраховка “Живот”. Пишете на редакционния ни мейл velina@scribum.bg, за да получите безплатна консултация от сертифициран застрахователен консултант. 

Колко вида застраховка “Живот” има всъщност?

Колко струва отглеждането на по-големи деца?

Защо застраховките Живот (не) са толкова страшни?